Aktuality 

Scházíme se každý pátek od 16:45 na Kounicově 15. Všichni zájemci jsou vítáni! Začínáme opět 6.9.2013.

Repertoár

 

Název Autor Noty MP3
Andělé tak nad nivami francouzská národní/přel. S.V. PDF  
Bohu čest, sláva nejvyšší lidová PDF  
Dal z cesty anděl kámen sám spirituál, přel. Jiří Joran PDF  
Christus nobis natus est Josef Seger PDF MP3
Krajinou keřů Petr Raus / Martin Raus PDF MP3
My velebíme Pána     MP3
       
...další písně v přípravě      

 

Pěvecký sbor

Pěvecký sbor Církve bratrské v Brně funguje od nepaměti jako ryze amatérské těleso, produkující převážně vokální hudbu v rámci pravidelných nedělních bohoslužeb.
V čele sboru, či snad přesněji před sborem se – kam paměť věkovitějších zpěváků sahá – vystřídalo mnoho sbormistrů a dirigentů. Někdy od počátku 60-tých let (ale to zdaleka není počátek historie) to byli Vlastimír Veselý, bratr Maláč, Otakárek Štigler, Joža Fajfr (asi od konce šedesátých let), Libor Nykodým, Pavel Lukáš (cca od r. 1975) – a současně s ním příležitostně Petr Chromčák. (Někdy od poloviny šedesátých do poloviny sedmdesátých let přitom byly vlastně sbory dva – „velký“ a „mládežnický“ – ten pod vedením Libora Nykodýma, Pavla Lukáše, a Radky Bláhové.) Nyní (od r. 2000) vedou sbor Martin Raus spolu s Jiřím Kořínkem a Tomášem Nykodýmem (aktuálně na „mateřské dovolené“).
pozn.: v tuto chvíli je autor těchto řádku v pokušení uvést zde v plném znění příspěvek věkovitějších zpěváků se vzpomínkami na dirigenty a zpěváky. Neudělá to, ale věřte, jsou to vzpomínky leckdy šprýmovné. Život pěveckého sboru je mnohdy i veselý.
V současnosti se snažíme zpívat písně různých žánrů a z různých období – od středověkých koled přes písně z období baroka po tvorbu současnou i vlastní, rádi si zazpíváme i spirituály, lidovou písničku, nebo něco ze současné folkové tvorby. Když se zadaří, někdy i s doprovodem klavíru, varhan, flétny, houslí, violy, cella, nebo třeba i kytary, baskytary, bicích, …
Ke zkouškám se scházíme každý pátek v 16:45 (tedy měli bychom se scházet – ve skutečnosti se slézáme něco po páté a to ještě zdaleka ne všichni) a rádi mezi sebou uvítáme nové zpěváky všech hlasů. Církevní příslušnost rozhodně není podmínkou.
Něco málo ukázek našeho nedokonalého zpěvu je k poslechu v tabulce. A protože písně jsou od toho, aby se zpívaly a předávaly dál, lze zde nalézt i nějaké notové materiály.
Díky těm, kdo zapátrali ve své paměti a dodali pár informaci o historii. Pokud se někomu vynoří další detaily, doplníme.